DOMY JEDNORODZINNE W MOSTOWICACH

W niewielkiej miejscowości Mostowice, zaprojektowaliśmy budynki jednorodzinne dwu-lokalowe o konstrukcji lekkiego szkieletu drewnianego. Każdy z nich posiada dwie kondygnacje- parter i użytkowe poddasze. Domy swoją formą i układem zostały dopasowane do trudnej działki o ekspozycji południowo-zachodniej. Kształt i ekspozycja działki z rozległym widokiem na Góry Orlickie wpłynęła bezpośrednio na bryłę budynków. Aby wykorzystać jak najbardziej potencjał widokowy, przełamano typową bryłę budynków jednorodzinnych na dwie części, które zostały rozsunięte między sobą od strony południowej.

 

W każdym z budynków znajdują się dwa oddzielne mieszkania połączone ze sobą częścią techniczną i wejściową. Mieszkania zaprojektowano w odbiciu lustrzanym i wyposażono każde z nich w cztery pokoje, na poddaszu łazienkę oraz na parterze toaletę. Od miejsc postojowych do budynków prowadzą schody, wzdłuż których wyznaczono dodatkową oś widokową rozdzielającą optycznie oba budynki.

 

Prosta bryła, dwuspadowy dach z blachy łączonej na rąbek stojący, elewacja drewniana, biała elewacja łącznika oraz uwypuklenie materiałem i kolorem otworów okiennych, bezpośrednio wynika z lokalnej architektury sudeckiej, która została dostosowana w tym projekcie do trendów współczesnej i modnej obecnie architektury.

PROJEKT: Domy jednorodzinne w Mostowicach

 

DESIGN: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

INWESTOR: prywatny

 

PROJEKT: marzec 2017

 

REALIZACJA: 2018

 

LOKALIZACJA: Mostowice, Gmina Bystrzyca Kłodzka

 

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 282,0m2

 

ZDJĘCIA / WIZUALIZACJE: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

PROJEKTY BRANŻOWE: Pracownia konstrukcyjna MAKON, DDGA Projekt,  PROJTEL

 

INNE: Mostowice- odradzająca się po wieloletnim zapomnieniu miejscowość turystyczno- wypoczynkowa położona w Dolinie Dzikiej Orlicy (Kotlina Kłodzka).

Bardzo bogata historia miejscowości i jej coraz bardziej dynamiczny rozwój zachęca do odwiedzin w pięknym  krajobrazie Sudetów Środkowych.

nowoczesny dom w Kotlinie Kłodzkiej, nowoczesna stodoła, architekt z Poznania zaprojektował nowoczesną stodołę w górach, znajdź architekta, projektant, Mostowice nowoczesny dom w odradzającej się wsi, nowoczesne projekty domów w  województwie dolnoścląskim, architekt Wrocław, nowoczesne domy, estetyczna elewacja, elewacja drewniana, tradycyjna architektura regionalna Sudetów, dom w Sudetach , nowoczesny dom w górach, architekt projektujący w górach Orlickich, Dolina Dzikiej Orlicy współczesna architektura i projektowanie wnętrz, architekt Mostowice, projekt i architekt Zieleniec, projektowanie wnętrz w okolicach Zieleńca,  nowoczesna stodoła  Kłodzko, architekt Kłodzko, projekt architektoniczny, Kłodzko nowoczesny projekt,  nowa historia Mostowic, Lasówka, Spalona, Poniatów, Nowa Bystrzyca, Zieleniec Ski Arena architekt, Duszniki Zdrój, nowoczesny wyciąg narciarski, nocleg narty

© 2023 N I N E A T E L I E R All Rights Reserved.