PROJEKT MODERNIZACJI ELEWACJI I OGRODZENIA BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO W GRUSZCZYNIE

Elewacja/ściana zewnętrzna każdego budynku pełni wiele istotnych funkcji. Począwszy od właściwości technicznych, takich jak np. izolacja termiczna, aż po to co jest najbardziej widoczne- wyglądzie zewnętrznym, na który wpływ mają między innymi: kolorystyka, materiały, podziały, elementy dekoracyjne oraz dodatkowo otoczenie z którym powinna współgrać.

 

Aby spełnić wszystkie te wymagania i wytyczne narzucone przez inwestora, zwykły na pierwszy rzut oka projekt elewacji okazał się niemałym wyzwaniem. Zwłaszcza, że zakupiony przez nowego właściciela dom wybudowany został kilka lat wcześniej i przez ten czas stał w stanie surowym otwartym, a sam projekt na podstawie którego go wybudowano charakteryzuje się brakiem proporcji, konsekwencji i przypadkowością.

 

W związku z tym przeprojektowanie elewacji do stanu oczekiwanego wymagało nadania im odpowiednich proporcji poprzez wprowadzenie podziałów, zrównanie poziomów, optycznej zmiany otworów okiennych i drzwiowych, ujednolicenie i powtarzanie elementów dekoracyjnych oraz wprowadzenie dodatkowych kolorów podkreślających nowy, schludny charakter budynku.

PROJEKT: Projekt modernizacji elewacji i ogrodzenia budynku mieszkalnego jednorodzinnego

 

DESIGN: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

INWESTOR: prywatny

 

PROJEKT: 2018

 

STADIUM: projekt koncepcyjny i realizacyjny

 

LOKALIZACJA: Gruszczyn, Gmina Swarzędz

 

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 207,00m2

 

WIZUALIZACJE: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

architekt  Gruszczyn, projekt elewacji Swarzędz, projektowanie elewacji, dobór kolorystyki elewacji, projekt modernizacji domu, zmiana elewacji, jaki tynk na dom, tynk Ceresit dom, architekt Sawrzędz, ogrodzenie z czarnej cegły klinkierowej, ogrodzenie z płaskowników stalowych, czarny płot, projekt ogrodzenia, nowy płot, jak dokończyć budowę domu, czarne żaluzje na okna, żaluzje fasadowe z90, nowoczesna modernizacja domu, tynk mozaikowy na cokół, czarny cokół, czarne okna, drzwi drewniane czarne, drzwi angielskie, duży dom Gruszczyn, dom na sprzedaż Gruszczyn, projektowanie wnętrz Swarzędz i Gruszczyn, projekt domu Kobylnica Gortatowo Mechowo Janikowo projekt budowlany Bogucin, malowanie dachówek i całego dachu, bonie ściany zewnętrzne, tani projekt domu Swarzędz, projektowanie architektoniczne, pracownia projektowa Swarzędz, jaki dom wybudować, willa w bieli i czerni, remont elewacji, nowy podjazd, kostka na podjazd, podświetlane drzewa od dołu

© 2023 N I N E A T E L I E R All Rights Reserved.