PROJEKT MODERNIZACJI ELEWACJI I OGRODZENIA BUDYNKU MIESZKALNEGO WRAZ Z WIATĄ GARAŻOWĄ W WIRACH

Projekt modernizacji elewacji domu jednorodzinnego, który wybudowany został na przełomie lat 2007-2008 przygotowano zgodnie z życzeniem inwestora w dwóch wersjach kolorystycznych i materiałowych.

 

Koncepcja A:

Wersja ta przewiduje zmianę dachu nad wejściem na stropodach płaski, zmianę konstrukcji dachu nad balkonem frontowym wraz z jego zabudową, rozbiórkę balkonu bocznego z zastąpieniem go balustradą szklaną w oknach typu portfenetre. Koncepcja zakłada dopełnienie geometrycznych kształtów wraz z uzupełnieniem ich i podkreśleniem poprzez zastosowane materiały elewacyjne. Najważniejszym z nich jest blacha ze stali corten, która ulega naturalnemu i równomiernemu utlenianiu żelaza- rdzewieniu. Dzięki zestawieniu nowoczesnej, rdzawej w kolorze  stali kortenowskiej z gładkim białym tynkiem elewacyjnym Ceresit uzyskano efekt nowoczesnej, prostej i atrakcyjnej w odbiorze szlachetnej elewacji. Z tego samego materiału zaprojektowano charakterystyczne i geometryczne w formie ogrodzenie złożone z płotu, bramy, zadaszonej furtki wejściowej z domofonem oraz zabudowy śmietnika.

 

Koncepcja B:

Elewację przewidziano jako ekonomiczną w wykonaniu. Nie uwzględniono w niej zmiany konstrukcji dachu nad wejściem głównym, zmiany konstrukcji dachu nad balkonem frontowym i pozostawienie go zmieniając jedynie konstrukcję balustrady ze stalowej na murowaną- pełną, wykończoną tynkiem podobnie jak pozostała część elewacji. Balkon boczny pozostał a jego balustrada stalowa została zamieniona na balustradę szklaną ze szkła bezpiecznego- klejonego warstwowo.

Kolorystykę elewacji zaproponowano jako zachowawczą i wpisującą się kolorystykę okolicznych domów. Dominującym kolorem jest biały, uzupełniony popielatym oraz tynkiem mozaikowym Ceresit na cokole w kolorze ciemno popielatym.

Ogrodzenie wraz z bramą zaprojektowano w podobnej kolorystyce - szarości, którą przewidziano z kamiennych gabionów oraz desek aluminiowych, okleinowanych w kolorze ciemno szarym.

PROJEKT: Projekt modernizacji elewacji i ogrodzenia budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz wiaty garażowej

 

DESIGN: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

INWESTOR: prywatny

 

PROJEKT:  2017

 

STADIUM: projekt koncepcyjny

 

LOKALIZACJA: Wiry, Gmina Komorniki

 

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 115,70m2

 

WIZUALIZACJE: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

modernizacja elewacji, projekt elewacji ogrodzenia i wiaty garażowej, architekt Wiry koło Komornik koło Poznania, projektowanie płotów ogrodzeń elewacji, rdzewiejąca stal corten na elewacji, jak urządzić mały ogród, przebudowa tarasu i dobranie materiałów, nowoczesny taras, jak urządzić taras, mały taras od północy, jak doświetlić taras, projekt śmietnika przy domu, z czego zrobić ogrodzenie dookoła domu, nowoczesny projekt ogrodzenia, projekt nowoczesnego ogrodzenia, gabiony na ogrodzenie, jakie kamienie do gabionów, ogrodzenie przy ruchliwej drodze, gabiony stalowe projekt, projekt elewacji Poznań, estetyczna i nowoczesna elewacja, jaki kolor tynku na elewacje, szukam projektanta elewacji, wizualizacje 3d elewacji, wizualizacje modernizacji elewacji, architekt Luboń Wiry Łęczyca Szreniawa Wiórek Czapury Walerianowo, architek Rosnówko Trzebaw

© 2023 N I N E A T E L I E R All Rights Reserved.